Minden, amit a 7-toner módszerről tudnod kell
A 10 lépés mellé még 7 lépés? Komolyan? Igen!
Az elmúlt évek egyik legújabb K-beauty trendje a 7-Skin Method, azaz a 7-toner módszer, amiről érdemes neked is tudnod. A cikkben bemutatjuk, hogy mi is ez a technika, hogyan csináld helyesen, mire figyelj és miért is lehet, hogy nem a 7-es szám lesz a te csoda számod, hanem mondjuk a 3-as vagy az 5-ös.
Mi az a 7-toner módszer?
Egy zseniálisan egyszerű megoldás ez a bőr hidratálására. Röviden összefoglalva a módszer azt takarja, hogy arctisztítás után a tonert – vagy egy vizesebb textúrájú esszenciát- egymás után hétszer viszed fel a bőrre, hogy instant hidratációt adj a bőrnek. Hasonló eredményt érhetsz el, mintha egy igazán hidratáló fátyolmaszkot tettél volna fel 20 percre.
Pontosan hogyan is? Tegyél pár csepp (1-2) tonert az egyik tenyeredbe – csak annyit, amennyit a bőröd könnyen felszív, majd kezeid segítségével finoman paskold a bőrbe. Ismételd meg a lépést még 6-szor. Arra figyelj, hogy azután kezdj a következő lépés alkalmazásához, amikor a bőröd tényleg beszívta magába az előző réteget, mert ha nem hagysz neki időt, akkor csak ott fog csücsülni a sok szuper összetevő a bőröd felszínén, ahelyett, hogy a bőrödben fejthetnék ki hatásukat.
A több lépésben való rétegzés következtében a bőröd teltebb és ragyogóbb lesz. Vigyázzunk azonban, mert nem minden tonerrel – esszenciával – működik a képlet, viszont minden bőrtípus számára jótékony a módszer!
Előre szólunk, hogy a 7-es szám estén nem egy kőbe vésett számról van szó, hogy mindenképpen hétszer kell tonizálnod a telt és ragyogó bőrtért. A szám esetén csupán annyiról van szó, hogy kellett egy jól megjegyezhető név.
De nézzük, hogy honnan is indult a trend!
A vihart a híres színésznő, modell, volt szépségkirálynő, Lee Ha Nui (aka Honey Lee) indította el útjára Koreában még 2017-ben, amikor a népszerű szépségápolási TV műsorban, a Get It Beauty-ban szerepelt. A műsorban arról beszélt, hogy fénylő bőrének titka, hogy a tonert (Koreában más néven skin) 7 rétegben viszi fel a bőrére, hogy alaposan hidratálja bőrét és eltávolítsa az elhalt hámsejteket. És BOOM! Az internetet elárasztotta a 7 lépéses toner módszer.
Mire figyeljünk a technika alkalmazása során?
Fontos tisztázni, hogy általánosságban, a nyugati arcápolásban a tonereknek inkább pórusösszehúzó szerepük van a rutinunkba, alkoholt és olyan különféle összetevőket alkalmaznak, melyek tisztítják és összehúzzák a pórusokat. Tulajdonképpen olyan szerepük van, mint egy második arctisztítási lépésnek. Ellenben Koreában, ahol a dupla arctisztítás igen elterjedt, és így ezzel a módszerrel már megfelelően tisztává tettük bőrünket, a tonereknek a hidratálási folyamatban van fontos szerepük, ugyanis annak a legelső folyékony hidratáló rétegei lesznek. Erre azért hívtuk fel a figyelmet, mert nem mindegy, hogy milyen tonert is választunk erre a technikára.
Kerülendő összetevők
Szinte magától értetődő, hogy mivel többször fogod a tonert felvinni a bőrre, ezért kerülni kell az bőrirritáló és szárító összetevőket. Lehetőleg kerüld az alkoholt, parfümöt és egyéb irritáló összetevőket tartalmazó készítményeket. Az előbbi logikából kiindulva nem ajánljuk az AHA és BHA összetevőket tartalmazó tonereket sem, melyek többszöri egymás utáni alkalmazása irritálhatja a bőrt.
Fontos a toner állaga
Az összetevőkön túl jobb, ha figyelsz a tonered vagy esszenciád állagára is. Ha túl sűrű, nehezebb állagú tonert használsz, akkor könnyen ragacsosnak érezheted a bőrödet a 7. lépés után. Ebből kifolyólag a bőröd a vizesebb és könnyebb állagú tonereket fogja szeretni, melyek könnyen és gyorsan beszívódnak, nem nehezítik el a bőröd, és nem hagynak ragacsos érzetet a technika alkalmazásának végével.
A 7 lépéses módszerre kínálatunkból többféle terméket is ajánlunk. Érzékeny bőrre és minden bőrtípusra számára használható a Klairs Bőrelőkészítő Tonere és az Illatanyagmentes Bőrelőkészítő Tonere is. Szintén szuper választás lehet a dehidratált bőr számára a Benton Gyengéd Hidratáló Tonere Kakaó Kivonattal, mely nem csak hidratálja, de nyugtatja is a bőrt. Ha imádod a csiganyálka kivonatot, akkor meleg szívvel ajánljuk a Benton Csiga Még Tonerét, mely öregedésgátló és fényesítő tulajdonsággal is rendelkezik és szintén minden bőrtípus számára jó választás lehet. Vegán kozmetikumokat kedvelőknek az Aromatica Tengeri Nárcisz Aqua Tonerét ajánljuk, mely ideális száraz bőrűek számára.
Mixelj egy kicsit
Tudtad, hogy nem csak a tonereket, de a szintén gyengéd, nem irritáló esszenciákat is használhatod erre a módszerre. Az esszenciák között is könnyen találhatsz vizesebb állagú, gyorsan felszívódó készítményeket. Ha esszenciákkal is kipróbálnád a módszert, akkor kínálatunkból ajánljuk a vegán re:p Nutrinature Ultra All In One Multitemet, mely kiváló bőrtónus egységesítő és hidratáló toner és esszencia is egyben. Illetve, imádjuk a Missha Time Revolution The First Treatment Rx Esszenciáját, mely 95% fermentált élesztő kivonatot, és niacinamidot tartalmaz, melyekkel helyreállíthatod a bőr textúráját, nedvességtartalmát és visszaadhatod a bőrödnek a természetesen ragyogó fényét. Próbáld ki, nem fogod megbánni!
KAPCSOLÓDÓ CIKK: Ezért fontosak a fermentált összetevők a koreai bőrápolásban
Ne vidd túlzásba + légy gyengéd
Nem kell mindenképpen 7 rétegben felvinned a tonert vagy esszenciát a bőrödre, ha túl soknak érzed. A bőröd állapotától, szükségletétől és a toner állagától függően elég lehet kevesebb rétegben felvinned. Próbáld ki, hogy elég-e a bőrödnek, ha 3-szor vagy 5-ször alkalmazod a technikát. Szóval, ha este soknak érzed a 7 lépést, akkor nem kell erőltesd az esti rutinban, lehet, hogy bőrödnek nem is erre van szüksége.
Mivel ez egy ideiglenes, gyors megoldási technika a dehidratált bőr számára, így ha bőröd nedvességtartalma visszaállt az egyensúlyi szintre, akkor nem kell mindennap használni ezt a technikát, mert mint mindent, ezt is túlzásba lehet vinni. A hosszú időn át tartó túl sokszori alkalmazás sértheti bőrünk savköpenyét, mely így elveszíti a természetes védőréteg szerepét és bőrünk sérülékennyé válik a külső környezeti behatásokra.
A paskolást sem kell túlzásba vinni, mert nem akarjuk, ha a 7 réteg végén a bőrünk piros legyen a sok ütögetéstől, igaz? Légy gyengéd, amikor a kezeiddel a felszívódást segíted.
Használj hámlasztó terméket
Ha túl sok elhalt hámsejt van a bőrödön, akkor ezek megakadályozzák, hogy a toner vagy bármilyen más termékek hatékonyan felszívódjanak. Az általános hámlasztás fontossága ismert, de a 7-toner módszer esetén megnövekszik jelentősége. Hogy biztosítsd bőröd simaságát, végezz egy gyors, de kíméletes hámlasztást előtte, vagy itass át egy vattakorongot tisztító vízzel vagy tonerrel és simítsd végig vele az arcod, hogy eltávolítsd a szennyeződéseket, így bőröd tiszta és friss lesz a toner vagy esszencia rétegzéséhez.
Zárd be a nedvességet
Nagy hibát követünk el, ha nem tartjuk be a következő ajánlást. A hetedik réteg végére bőröd kellően és láthatóan feltöltődik nedvességgel. Ugyanakkor szeretnénk, hogy ez a nedvesség ne párologjon el, így zárásként bőrünknek szüksége van egy könnyed hidratálókrémre, hogy az megakadályozza a nedvességvesztést.
Víz, víz, víz
Ne felejtsd el, hogy nem csak kívülről, de belülről is szüksége van a bőrödnek a hidratálásra. Lehetőleg igyál meg minimum 2 liter vizet naponta, hogy pótold tested és bőröd nedvességvesztését. A rendszeres és bőséges vízfogyasztás csodákat művelhet a bőröddel!
Ha hozzánk hasonlóan szeretitek rétegezni a (koreai) szépségápolási termékeket, akkor valószínűleg a már alig várjátok, hogy a kedvenc toneretekkel kipróbáljátok ezt a 7 lépéses toner módszert! Vágjatok bele és osszátok meg velünk az eredményeiteket!
+ Szereted használni a 7-toner módszert? Ha igen, akkor oszd meg a cikket, hogy mások is értesüljenek a technikáról!
Róluk olvashattál a cikkben...
blog comments powered by Disqus